Hamilelikte Diyet Yapılabilir mi?

Hamilelikte Diyet Yapılabilir mi?

hamilelikte-diyet-yapılırmı

Hamilelikte Diyet Yapılır mı ?

Özellikle hamileliğin ilk üç aylık bölümünde folik asit bakımından fazla bir diyet önemlidir. Folik asit seviyesinin düşüklüğü, bebeklerde nöral tüp defektler oluşum fazlalığının daha yüksek olmasıyla ilişkilendirilmiştir. Gündelik olarak 0.5 mg veya 500 mg folik asit içeren yüksek kaliteli doğum öncesi vitamin yardımlarının alınması önerilir. Doğal yollarla vitamin almayı düşünenlerin folik asit açısından zengin besinler olan yeşil yapraklı sebzeler, iyi tahıllar, karaciğer ve greyfurt tüketmeleri önerilir.
Hamilelikte diyet yapılır mı sorusunun cevabından daha çok hamilelikte beslenmeniz çok önemli bu konuda iyi bir araştırma yapıp vücudunuzu tanıyıp size uygun olan beslenme formlarını bulmalısınız. Unutmayın artık hamilesiniz ve yediğiniz besinler hem sizi hemde bebeğiniz için çok önemli.
Ayrıca Hamilelikte Beslenme ve Sabah Bulantıları gibi şikayetleriniz varsa bunlar içinde sitemizdeki yazılardan faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...