İkiz Bebeklere Uyku Eğitimi Nasıl Verilir ?

İkiz Bebeklere Uyku Eğitimi Nasıl Verilir ?

İkiz Bebeklere Uyku Eğitimi Nasıl Verilir ?

Bir bebek ile uğraşmak oldukça zorken, ikiz veya üçüz bebeklerle uğraşmak daha zordur. Her problemden hemen hemen 2 adet anlamına gelmektedir. Bebek beslenmesi, bebek gelişimi ve bebek uykusu oldukça zorlu bir hale gelmektedir. İkiz bebekler düzenli uyumuyor ise, çok büyük bir sorununuz var demektir. İki bebeği aynı anda uyutmak ebeveynler için oldukça zorlayıcı olmaktadır. Bu sebeple ikiz aileleri oldukça yorgun ve çözümsüz olarak görünürler.

İkiz bebeklere uyku eğitimi vermek zordur fakat imkansız değildir. Bu aşamada uyku eğitimi kolaydır, zor olan taraf iki bebeğin beraber uyuyacak olmasıdır. İkiz bebekler, doğaları gereği birbileriyle uyumaya karşı uyumludurlar ve çok kısa sürede bu duruma alışırlar. İkiz bebeklere uyku eğitimi verirken 2 adet seçeneğiniz vardır. Bebekleri aynı oda da veya farklı odalarda uyutabilirsiniz. İki seçenektede de bir bebek daha önce uyanırsa, diğerini uyandırma ihtimali yüksektir.

Bebekler ikiz olsa bile bazı farklı yanları olabilir. Biri erken uyuyabilir veya biri daha az uyuyabilir. Bu durumda ikizlerin biyolojik uyku saatlerini gözlemlemeniz gerekecektir. Bu saatlere göre uyutmaya çalıştığınızda başarılı olduğunuzu göreceksiniz. İkiz bebeklere uyku eğitimi vermek için hem sabırlı hem de kararlı olmanız gerekmektedir. En başta yorucu ve yıpratıcı olan bu süreç, sizin istikrarınız ile çok iyi yerlere gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...