İlk Kez Baba Olacaklara Tavsiyeler

İlk Kez Baba Olacaklara Tavsiyeler

İlk kez baba olacak kişiler, birçok konuda dikkatli olmalıdır ve bu durumda alışmalıdır. Bu durumda hem anne hem de babanın psikolojisi etkilenmektedir. İlk kez baba olacaklara tavsiyeler nelerdir sorusuna bu yazımızda yanıt verdik.

Babalığı Kabul Edin

İlk ve en önemli kuraldır. Evlilik başlı başına bir düzendir ve babalık bu açıdan önemlidir. Baba olmaya alışmalı ve bu duruma ayak uydurmalısınız. Babalık duygusu, her şeyin yerine oturmasını sağlayacaktır. Bu durumda eşinize her konuda destek vermeyi unutmayın.

Bebek İle Bağ Kurun

Bebeklerin hafıza gelişimi, anne karnında geçirdikleri 6. Haftadan sonra başlar. Bu haftadan sonra bebek ile sürekli iletişim kurun. Anne karnını okşayın, bebeğinize şarkılar söyleyin ve konuşun. Bebek size tanımaya başlayacak ve doğduğunda aranızdaki bağ çoktan oluşmuş olacaktır.

Bebeğinizi Kucağınıza Alın

Babaların en çok çekindiği konulardan biridir. Bebeği kucağınıza alın ve güvende olduğunu hissettirin, yeni doğan bebeklerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri güvendir. Her zaman sevgiyle yaklaşın, bunları uyguladığınız takdirde bebek ile aranızdaki bağ gelişecektir.

Uyku Düzenine Alışın

Yeni doğan bebekler, gece ile gündüzü ayırt edemez ve her rahatsızlıklarında ağlarlar. Konuşamadıkları için huzursuzluklarını ağlayarak belirtirler. Bu durumda anne ile uyum içinde hareket etmeniz gerekmektedir, nöbetleşerek bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...