KAÇ HAFTALIK HAMİLE OLDUĞUMU NASIL HESAPLARIM?

KAÇ HAFTALIK HAMİLE OLDUĞUMU NASIL HESAPLARIM?

Hamile kadınlar hamile kaldıkları günden başlayarak 9 ay 10 gün süresince hamileliklerini hafta hafta hesaplayarak doğum anlarını beklemektedirler. Haftalık hesaplayınca doğumlarının hangi aya ve hangi güne geldiğini kolayca bulabildiklerini ona göre doğum için hazırlık yaptıklarını belirtmektedirler. Hamilelik 40 haftalık bir süreçtir ve hamile kadınlarımız yorgunluğu, telaşı içerisinde kaç haftalık hamile olduklarını unutarak kaç haftalık hamileyim sorusunu kendilerine sormadan edemezler.

Bu durumda doktora gittikleri andan itibaren bebeklerinin kaç haftalık olduğunu hesaplayabilirler. Bazen hamile kalan kadınlar hamilelik planlı olmadığı için bir müddet sonra hamilelik belirtileri ile doktora giderek hamile olduğunu öğrenebiliyor. Doktorları hamile bireylere gerekli bilgileri verdikten sonra sorusunun cevabını vererek hamilelik süreçlerini kendilerinin haftalık olarak hesaplamasını isteyebilir.
Hamilelik sürecimin kaç haftalık olduğunu hesaplayabilirim ama kaçıncı aya denk geldiğini hesaplayamam diyen anne adaylarımız var ise eğer küçük bir bilgilendirme ile onlara yardımcı olabiliriz.
• 4 – 5 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 1 ay
•8 – 9 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 2 ay
• 12 – 13 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 3 ay
• 17 – 18 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 4 ay
• 21 – 22 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 5 ay
• 25 – 26 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 6 ay
• 30 haftayı doldurmuş olan hamilelikler7 ay
• 34 – 35 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 8 ay
• 38 – 39 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 9 ay
• 40 haftayı doldurmuş olan hamilelikler 9 ay 10 günü doldurmuşlardır ve doğum her an gerçekleşebilir.
Kaç haftalık hamileyim ve doğum ne zamana denk geliyor sorusunun cevabı yukarıdaki gibidir. Kolaylıkla hesaplanabilir ve doğum anı heyecanla beklenebilir. Üstelik haftalık hesaplama ile bebeğinizin burcunun ne olacağını hesaplayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...