Kiraz’ın Hamilelere Faydaları

Kiraz’ın Hamilelere Faydaları

Hamileliği yaz dönemine gelen anne adayları, bu konuda çok şanslıdırlar. Kiraz yaz ayında yetiştiği için bu meyveden birçok besini alma fırsatınız doğmaktadır. Özellikle anne adayları için birçok faydası bulunan kirazı hep beraber inceleyeceğiz.

Kiraz’ın Hamilelere Faydaları

Doğru ve yeterli miktarda tüketildiği takdirde, aşağıda yazılan faydaları gözlemlenmiştir.

İltihap ve Şişkinliği Azaltır

Kirazda bulunan antosiyanin, özellikle hamilelik zamanında karşılaşılan eklem ağrısı, iltihap ve şişme sorunlarına iyi gelmektedir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Antioksidan ve C vitamini içerdiği için bu başlığı doğrulamaktadır. Bu sayede bağışıklık sistemi güçlenir ve bakteri, mikroplara geçit verilmez.

Bebeğin Gelişimini Etkiler

Her şeyden önemlisi, bebeğinizin sağlığıdır. Kirazda bulunan maddeler sayesinde bebeğin hem genel sağlığı hem de beyin gelişimi olumlu etkilenir. Bunu sağlayan madde ise, antosiyaninlerdir.

Kabızlığa İyi Gelir

Anne adaylarından bazıları, hamilelik döneminde kabızlık ile fazlasıyla karşı karşıya kalırlar. Kirazda bulunan lif oranının fazla olması, bağırsak hareketlerini hızlandırır ve kabızlığı engeller. Bu sebepten ötürü birçok uzman, hamilelik döneminde kiraz tüketimini önerir.

Uykuyu Düzenler

Melatonin, uyku uyarısıcıdır ve kirazda bulunur. Bu antioksidan madde sayesinde hem düzenli uyku uyursunuz hem de uyku kaliteniz yükselir. Aynı zamanda kiraz sapının çayını yapıp içebilirsiniz. İki şekilde de uykunuz düzenli bir hal alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...