Kötü Bebek Bakıcısını Anlama

Kötü Bebek Bakıcısını Anlama

Kötü Bebek Bakıcısını Anlama

Anne ve babalar, bebek bakıcısı seçme konusunda çok hassastırlar. Birçok konuda olumlu kanaat verdiğiniz bakıcılar bile kötü çıkabilmektedir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederseniz, bakıcının iyi veya kötü olduğunu anlarsınız.

Çocuk Bakıcı İlişkisi

Çocuk bakıcıdan sonra içine kapandıysa veya bakıcıdan korkuyorsa, araştırma yapmanız gerekir. Çocuklar bakıcılara normal olarak hemen alışamazlar. En başlarda mutsuz olabilir ve ağlayabilirler. Fakat zaman geçtikten sonra çocuk halen bakıcısına alışmadıysa ve mutsuz görünüyorsa araştırma yapmanız gerekir.

Çocuk, bakıcının yanında rahat hissetmelidir. Çocuğunuz ile bakıcınız uyuşmamış olabilir fakat yine de detayları bakıcıyla konuşmanız ve çocuk istismarı gibi konuları araştırmanız doğru olacaktır.

Bakıcı İle İletişim

Bakıcı ve çocuk ilişkisi şeffaf olmalıdır. Eve geldiğinizde her günün özetini bakıcından dinlemelisiniz. Eğer bakıcı bu konuda bilgi vermiyor veya tedirgin ise, sakladığı bir şeyler olabilir.

Bunların yanında bakıcınız sürekli geç kalıyorsa ona karşı olan güveninizi tekrar sorgulamanız gerekecektir.
Çocuğunuz kirli görünüyorsa, ters giden bir şeyler var demektir. Bakıcı çocuğa gereken ilgiyi göstermiyor olabilir.
Çocuğunuz yorgun ve aç ise, bakıcıyı uyarmanız gerekmektedir. Bu durumda bakıcı, çocuğun yemek ve uyku düzenine özen göstermiyor demektir.
Çocuğunuz sürekli yaralanıyorsa, bakıcınınz çocukla ilgilenmiyor demektir. Çocuklar çok hareketlidir bazen kazalar meydana gelebilir fakat bu kazaların sayısı ve şiddeti artıyorsa dikkat etmeniz gerekecektir. Bu durumda bakıcı, çocuğa gereken önemi göstermiyor demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...