Lotus Doğum Nedir ?

Lotus Doğum Nedir ?

Lotus doğum, yeni bir bebek doğurma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Durum böyle olunca anneler, lotus doğum nedir gibi soruları çokça sormaktadır. Bu yazımızda lotus doğum hakkında bilgiler vereceğiz.

Lotus Doğum Nedir ?

Lotus doğum sırasında bebek plasentadan hemen ayrılmaz ve göbek bağı doğumdan hemen sonra kesilmez. Plasenta, hamililek süresince bebeği besleyen organdır ve bebek ile göbek kordonuna bağlıdır. Normal doğum sırasında plasenta ve kordon bağlantısı, bebek doğduğunda kesilir. Lotus doğum sırasında kordonun düşmesi bekleniyor ve bu sürede ortalama 1 haftayı bulabiliyor.

Lotus Doğumun Yararları

Son yıllarında popüler doğum yöntemi olan lotus doğum, birçok konuda yarar sağlamaktadır. Yeni bir yöntem olduğu için yararları hakkında pek bir araştırma veya bilgi yok fakat bazı uzmanlar bu konuyu araştırmış durumda. Uzmanlara göre; plasentadan tamamen ayrılmayan bebek, bütün kanı vücuduna alacağı için daha beslenmiş bir şekilde doğmuş oluyor. Aynı zamanda bu bağ koparılmadığı için bebek daha az hareket ediyor ve bu da bebeğin güvende hissetmesini sağlıyor. Bebek ile anne arasında bulunan bağ, bu şekilde daha da kuvvetleniyor.

Bu yöntem sayesinde anne ile bebek daha çok vakit geçiriyor ve annenin lohusalık dönemini en az zararla atlatması sağlanıyor. Doğum sonrasında pek bir müdahele olmadığı için bebek hem sakin hem de güvenli hissediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...