Meme Masajı İle Süt Arttırma

Meme Masajı İle Süt Arttırma

Süt ve süt kanalları, hem anne hem de bebek için oldukça önemlidir. Özellikle bebeğin gelişimi için anne sütü bolca bulunmalıdır. Bu yazımızda önereceğimiz masaj tipi ile sütünüzü arttırabilirsiniz. Emziren anneler için meme masajı veya meme masajı ile süt arttırma yöntemi diyebiliriz.

Meme Masajı İle Süt Arttırma

Bu yöntem ile meme kanallarının kapanmasını engelleyebilir ve sütünüzü arttırabilirsiniz. Bebeğinizin huzursuz olmaması için sütün çabuk gelmesi ve bebeğin emmesi gerekir. Bu yöntem ile bu sürecin hızlılığını da arttırabilirsiniz.

– İlk olarak memenizi  hem üstten hem de alttan tutarak kavrayın.
– Elinizi memenin kahverengi bölgesine doğru hafif sıkarak ilerletin.
– Bu işlemlerden sonra memenin farklı bölgelerine daire çizerek masaj yapın.

Yöntemi uyguladıktan sonra hem memenizin rahatladığını hem de sütünüzün arttığını fark edeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta; memenizi çok sıkmamanız ve sabırlı olmanızdır. Emme gücü düşük olan bebekler için çok uygun bir yöntemdir, emzirmeye başlamadan önce uygulamanız daha faydalı olacaktır.

Bebek memenizi emerken bu hareketi yapmamanız gerekmektedir. Emme başlamadan önce ve bebek memeyi emerken, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu hareketin dışında emzirmeden önce masajlar yapabilirsiniz, önemli olan istikrar ve yapacağınız masajın hareketleridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...