Normal Doğumun Faydaları Nelerdir?

Normal Doğumun Faydaları Nelerdir?

Normal doğum yapmak isteyen anne adaylarının yaklaşık 40 haftalık bir sürecin sonunda doğumun başlaması için olması gereken faktör doğum sancısıdır. Normal doğumun ilk belirtileri anne adayında oluşan sancılardır. Bu süreçte giren sancılar yalancı sancılarda olabilir. Gerçek sancıların girdiği sancılar doğumun başladığını göstermektedir.

 

 

Normal doğumu gerçekleştiren anneler daha hızlı iyileşerek, ayağa kalkarlar ve hareket etmeleri daha pratik olur. Bu nedenle daha hızlı bir şekilde iş hayatına dönüş yapan anneler hem rahatlığı açısından hemde halletmesi gereken işlerini bir an önce gerçekleştirmesinden dolayı avantajları vardır.  Üstelik anneler hızla iyileşip ayağa kalktığı için bebeği ile daha çabuk kaynaşma fırsatı bulur. Böylece bebekte anne sevgisini gecikmeden hissetmeye başlar. Normal doğum yapan annelerin, doğumdan sonra çektiği ağrılar, sezeryan ile doğum yapan annelere göre çok daha az yaşanmaktadır. Normal doğum yapan annelerin doğumdan sonra enfeksiyon ve kanama gibi risklerin oluşma ihtimali sezeryan doğuma göre  daha düşüktür. Normal doğum yapan annelerin ölüm riski çok düşüktür. Normal doğum yapan anneler gebelik döneminde aldığı kilolarını daha hızlı ve kolay vermektedirler. Normal doğumda anesteziye ihtiyaç duyulmadığı için, anne anestezinin verecek olduğu risklerin altına girmemiş olur.

 

Yalancı Sancı İle Gerçek Sancı Arasındaki Fark Nedir?

Gerçek doğum sancıları dakikalar ilerledikçe şiddeti artarken, yalancı doğum sancıları şiddetlenmez veya sancılar artmaz. Gerçek doğum sancıları 20 saniye ile 60 saniye arası sürer. Yalancı sancıların süresi uzun sürmez ve hatta sancıları düzenli bir şekilde girmez. Yalancı sancılar düzenli olarak devam etmez. Yalancı doğum sancıları anne adayına şiddetli bir ağrı vermemekle beraber sadece bir rahatsızlık tedirginlik hissettirir. Yalancı doğum sancıları girip çıkarken anne pozisyonunu değiştirdikçe sancı geçer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...