Sezaryen Dikiş İzi Daha Hızlı Nasıl Geçer ?

Sezaryen Dikiş İzi Daha Hızlı Nasıl Geçer ?

Sezaryen dikiş izi birçok anne tarafından hoş karşılanmayan bir izdir. Bu izin hızlı geçmesi, anneleri psikolojik olarak olumlu etkilemektedir. Sezaryen dikiş izi nasıl geçer sorusuna yanıt vereceğiz.

Sezaryen Dikiş İzi Nasıl Geçer ?

Her şeyden önce çok sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Bu noktada mineral, vitamin ve proteinden bol bol yararlanılmalıdır. İzin geçmesini etkileyen diğer faktör; günlük alınan su miktarıdır. Sezaryen ile doğum yapan annelerin günlük en az 2,5 litre su tüketmeleri gerekmektedir, bu şekilde sezaryen izi çabuk geçecektir.

Sezaryen dikişte 4 adet dikiş çeşidi kullanılmaktadır. Ortalama birkaç hafta içinde bu dikişler çıkartılır fakat önemli olan dikişlerle geçen süredir. Bu sürede yara her zaman kapalı kalmamalıdır. Dikişlerden birkaç gün sonra pansuman birkaç saatliğine çıkarılmalı ve dikişlerin hava alması sağlanmaktadır. Bu işlem evde ve temiz bir ortamda yapılmalıdır.

İyileşme sürecini etkileyen bir diğer faktör; giyilen kıyafetlerdir. Cildin hava almasını engelleyecek dar ve sert yapıya sahip kıyafetler tercih edilmemelidir. Aksine, pamuklu ve yumuşak kıyafetler tercih edilmelidir. Bu sayede dikiş hava alacak ve rahatlayacaktır. Bunların yanında giydiğiniz kıyafetin ağırlığı da önemlidir. Mümkün olduğunca hafif ve baskı yapmayacak kıyafetler seçilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...