Tüp Bebek Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp Bebek Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp Bebek Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal yollar aracılığıyla bebek sahibi olamayan çiftler genellikle tüp bebek tedavisini tercih ederler. Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olma oranı her geçen gün artmaktadır. Bu yöntemi tercih eden ebeveynler birçok konuya daha çok dikkat etmelidirler. Doktorunuz ne söylediyse direkt uygulamanız gerekmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde İlaç

Tedavi süreci hem hamilelik öncesi hem de sonrasını kapsar. Tedavi süresi boyunca doktorun verdiği ilaçları aksatmadan almanız gerekmektedir. Bu tedaviyi gerçekten istiyorsanız alışkanlıklarınızı bırakmanız gerekecektir. Özellikle sigara, alkol, kahve ve çay gibi ürünleri az tüketmeniz hatta hiç tüketmemeniz gerekmektedir.

Tüp Bebekte Stres

Tedavinin sonucunu direkt etkileyen şeylerden biri; strestir. Stres, embriyonun tutunma ihtimalini azaltmakta ve yumurta kalitesini bozmaktadır. Anne adayı bu süreçte stresten uzak durmalıdır eğer uzak duramıyorsa mutlaka psikolojik destek almalıdır, bu sayede bebeğine kavuşma ihtimali artacaktır.

Tüp Bebek Tedavisinde Dengeli Beslenme

Besinlerin dengeli tüketilmesi hayatın her döneminde önemlidir. Tüp bebek tedavisi gören bir anne adayı, beslenme ve üreme arasındaki ilişkiyi kavramalıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek tedaviyi olumlu etkileyeceği gibi katkı maddesi tüketmek, vitamin almamak, trans yağ içeren besinler tüketmek ve mineral tüketmemek tedaviyi olumsuz etkileyecektir. Sperm ve yumurta kalitesi, embriyonun tutunması için dengeli beslenmek çok büyük önem taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bebekler için bilmeniz gereken herşey bu sitede. Artık yayındayız. Sitemizi takip ederek bebeklerimiz için gerekli olan herşeyi bu siteden bulabilirsiniz. Bebek bakımı, bebek sağlığı, bebek gelişimi gibi aklınıza gelecek tüm konular da bilgileneceksiniz. Acil durumlar da bebek sağlığı için bilmeniz gereken her şeye yer verilecek olan bu blog bebeklerimize daha iyi bir hayat sunmak için annelerimizi bilgilendirmek adına tüm bilgilere yer aktarmaya özen gösterecektir. Bloğumuzu takip edin...